You need to upgrade your Flash Player
This is replaced by the Flash content.
 
 
  « Terapotik Alan Listesi
Metabolizma Beslenme Vitaminler
Vitaminler

Vitaminler, canlılar için önemli metabolik reaksiyonlarda eser miktarda gereken organik bileşiklerdir. Vitaminler, yağda ve suda eriyenler olarak ikiye ayrılırlar. Yağda eriyen vitaminler, vücuttaki yağ yapının yardımıyla gastrointestinal kanaldan emilirler. Suda eriyen vitaminler, işlem sonunda vücuttan atılırlar.

İnsanlarda 13 vitamin tipi mevcuttur; 4 adet yağda eriyen (Vitamin A, D, E, K) ve 9 adet suda eriyen (8 vitamin B tipi ve vitamin C).

Vitamin B1 ve B6 özellikle nevrit, polinevrit, diabetik nöropati, gebelik nevritinde, artrit, periartrit, siyatik, lombalji, artralji, miyalji, kramplar ve romatizmal ağrılar gibi diğer ağrılı durumlarda, idyopatik ve ihtiyarlığa bağlı tremorda, alkolizme bağlı miyokard yetersizliklerinde, diabetik enfeksiyonlarda, entellektüel ve fizik sürmenajlarda, genel bitkinlik hallerinde, Wernicke hastalığı, Korsakoff psikozu, Delirium tremens, gebe kadınlardaki aşırı kusmalar, radyoterapi sonucu kusmalar, ameliyat sonrası kusmalarında tedaviye eklenmektedir.
Karekodsuz Ürünler Bildirim Formu
Karekod Hata Bildirim Formu
Yan etki / advers reaksiyon bildirimleriniz için formu doldurup farmakovijilans@biofarma.com.tr adresine gönderiniz
Betasan Bant Sanayi
 
Münir Şahin İlaç San. ve Tic. A.Ş. © 2007 Her Hakkı Saklıdır.
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçmez.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Tarihçe | Terapötik Alan | Ürünler | İletişim
Geniş Açı
Münir Şahin Ana SayfaHakkımızdaTarihçeTerapötik AlanÜrünlerİletişim